KĄCIK JĘZYKOWY

 

    Co się wydarzyło

           w 2019

oraz plany na 2020r. 

Rok 2019

 

był dla mnie pracowitym czasem w działaniach LEM. Po ośmiomiesięcznej  przerwie w organizowaniu bezpłatnych spotkań wymiany językowej angielski - polski, w lutym wróciłam do regularnych spotkań, które są raz miesiącu. Znalazłam fajne, przestronne miejsce na nasze spotkania. Oczywiście, jak to w życiu bywa, nie odbyło się bez problemów. Po trzech spotkaniach Language Exchange Meeting, manager lokalu stwierdził, że moi uczestnicy spotkań za mało zamawiają i mu się nie opłaca. No cóż, nie będę tego komentować. Stanęłam znowu przed wyzwaniem, jakim jest organizacja miejsca dla moich spotkań. Szybko znalazłam fajny, przytulny lokal z przemiłym personelem. 2019 roku postanowiłam również zacząć organizować warsztaty z języka angielskiego. Pierwsze odbyły się w październiku. Duma mnie rozpiera i daje motywację do dalszego działania gdy widzę zadowolonych uczestników warsztatów, którzy pod koniec pytają się o następne warsztaty chętni już się zapisać. 

Pod koniec wakacji w sierpniu powstała i ruszyła strona internetowa pod nazwą warsztatyznativem.pl

 

Na organizowanych spotkaniach słucham was, tego, czego wam brakuję, co tak naprawdę szukacie w obszarze nauki czy praktyki języka obcego. Na podstawie tego stworzyłam 

plan na następny rok 2020.

 

Krótko o tym, co chcę wam zaproponować w Language Exchange Meeting:

Cała idea LEMu to stworzenie społeczeństwa, chęć podarowania innym możliwość praktyki, nauki języka obcego w niekonwencjonalny sposób, zawsze z Native Speakerami. To jest dla mnie podstawa. Niech nauka i praktyka motywuje Was i zabawia, nie kojarząc się z monotonną oraz żmudną czynnością. Tak więc przedstawiam plan na przyszły rok:

 1. Będzie więcej spotkań. Z jednego spotkania w miesiącu na dwa, w czwartki. W wyjątkowych sytuacjach we wtorki.

 2. Od czasu do czasu chcę zaprosić na spotkania LEM specjalnych gości, z którymi warto się spotkać ze względu na niezwykle ciekawe rzeczy, które mają do powiedzenia zaproszeni goście.

 3. Warsztaty z Native Speakerami będą odbywać się cyklicznie z dziedzin tematycznych. Nowy rok zaczynam cyklem “angielski w biznesie”, gdzie będzie wiele przydatnych praktyk w tym obszarze. Na pewno bliżej wakacji będą warsztaty z tematem “angielski za granicą”.

 4. Bardzo dużo osób z zagranicy powiedziało mi, że byliby zainteresowani warsztatami z języka polskiego. Dla nich planuje zorganizować już na początku lutego pierwsze warsztaty.

 5. W okresie przed wakacjami i wakacyjnymi chciałabym skorzystać z ciepłych dni i planuję zorganizować weekendowe, spotkania po angielsku. Jak miałoby to wyglądać? Dwudniowy wyjazd do hotelu. W ciągu dnia praktyka języka angielskiego, a wieczorem “integracja”.

 6. Planuję nawiązać współpracę z innymi firmami powiązanymi z językami obcymi. Już udało mi się połączyć siły z wydawnictwem Colorfulmedia. Wydawnictwo wydaje magazyn min. English Business Magazine. Szczegóły współpracy i co będę mogła wam zaoferować dzięki temu porozumieniu już niedługo Wam przekażę.

To są moje plany, które zamierzam zrealizować. Najważniejszym elementem, który zadecyduje o ich powodzeniu jesteście Wy. Bez Waszych uwag, pomocy i chęci uczestnictwa nie będzie miało to sensu. Ale o to się nie martwię, ponieważ w ostatnich miesiącach dostaje taki feedback, że o przyszłości LEMu myślę ze skrajnym optymizmem.

Jestem otwarta na propozycje czy uwagi. Jeżeli chcesz się ze mną podzielić swoimi pomysłami napisz lub daj mi znać na następnym spotkaniu.

 

A teraz życzę Wam, żebyście zrealizowali również swoje postanowienia oraz żeby wasza nauka angielskiego tylko rozkwitała!

W grudniu zawsze każdy życzy sobie nawzajem lepszego nowego roku i spełnienia marzeń. Ja również życzę wam Nowego Roku pełnego nowych wyzwań i realizowania wyznaczonych sobie celów. Lepszego od tego co się kończy. Koniec roku to czas również na podsumowanie tych dwunastu miesięcy, które się zamykają. Chciałabym podzielić się z wami co się działo w mijającym roku i jakie plany wyznaczyłam sobie w związku z Language Exchange Meeting (LEM).

 

    Czy nauka języka musi być nudna?

Często nie możemy się zabrać do nauki języka I odkładamy na tzw

“jutro”, “za miesiąc’. Gdy pomyślisz o nauce, pierwsze skojarzenie,

jakie przychodzi do głowy to mozolne, nudne wbijanie wiedzy do

głowy. Dlatego mimo, że przesłanki mamy dobre i chcemy poznać

inny język, to nie mamy siły zebrać się w sobie i ruszczyć z nauką.

 

Dlaczego tak się dzieje?

Zaczynając naukę np. języka obcego, jest to rzecz, której nie znasz. Zmusza Cię to do wydobycia z siebie więcej energii na koncentracje i przyswajanie nowej wiedzy. Niestety Nasz mózg z natury jest leniwy, na nowe rzeczy nie koniecznie przyswaja szybko i sprawnie. Masz mozg chodzi na skróty, zapisuje pewne schematy, uwielbia systemy które się powtarzają, przetwarza czynności w nawyki, które wykonujesz bez zastanawiania się, a co za tym idzie bez zaangażowania większej energii i siły woli.

 

Jak sprawić aby nie myśleć I nie czuć że coś “muszę”?

 

Po prostu trochę oszukać nasz mózg, aby przyjął porcje nowej wiedzy bez efektu znużenia i przymusu. 

Jest wiele sposobów na naukę języków. Najskuteczniej połączyć naukę, ze swoimi zainteresowaniami, pasjami. Zastanów się, co Ci sprawia przyjemność i zacznij wprowadzać tam obcy język, którego chcesz się nauczyć.Jest wiele sposobów na naukę języków. Najskuteczniej połączyć naukę, ze swoimi zainteresowaniami, pasjami. Zastanów się, co Ci sprawia przyjemność i zacznij wprowadzać tam obcy język, którego chcesz się nauczyć.

 •  jeżeli lubisz gry komputerowe, ściągaj wersje, w języku którego chcesz się nauczyć. Na początku nie będziesz znać słów, a gra będzie niezrozumiała. Jednak wciągająca gra, pokona taką przeszkodę jak nieznajomość języka. Korzystaj ze słownika - szybko przyswoisz nowe słówka!

 • jeżeli Twoim konikiem jest gotowanie, to super. Przepisów szukaj w języku obcym. Czytaj recenzje o nowych przepisach i kup książkę kulinarną w obcym języku.

 • znajdź blog o tematyce, który Cię interesuje, czytaj, rozmawiaj i zadawaj pytania. Na pewno nic nie stracisz, a może się dużo nauczysz!

 • spotykaj się z ludźmi aby w przyjemnej atmosferze, zweryfikujesz swoje efekty, będziesz mieć praktykę w naturalnych warunkach przy rozmowach.

Dzięki połączeniu swoich zainteresowań z obcym językiem nowa wiedza będzie dla Ciebie dodatkową formą poznania rzeczy, które Cię interesują, fascynują. Nauka wcale nie musi być nudna, męcząca czy bezowocna. Trzeba tylko zrobić to po swojemu :)

J

Sznurek

w

łazience

E-MAIL: info@warsztatyznativem.pl

TEL. +48 506 182 977


 

KONTAKT

SUBSCRIBE:​​

WIECZÓR Z ANGIELSKIM

ZAPISZ SIĘ 

POLUB NAS 

WARSZTATY

LEM

Language Exchanege Meting

 • Facebook LEM
 • Instagram

Zasubskrybuj Aktualizacje