KĄCIK JĘZYKOWY

    To spotkasz

    tylko w Anglii :)

Wszyscy wiedzą, że Anglia rządzi się swoimi prawami.

Oto lista rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć podczas pobytu w Wielkiej Brytanii: 

Dwa krany

przy

umywalkach

Wszechobecne wykładziny

Wykładziny obecne są w domach, łazienkach czy nawet w pubach. Idąc w Anglii na piwo, nie powinno Cię zaskoczyć, że w barze na całej podłodze jest wykładzina.

W łazience spotkasz przy umywalce dwa krany. Jeden na zimną wodę, a drugi na ciepłą wodę. Brytyjczycy uważają, że jest to przede wszystkim oszczędne, plus nie uderzysz się głową w kran, jeżeli będzie on na środku. Ponadto, dwa krany zmniejszają problem ciśnienia wody. 

Sznurek

w

łazience

Frytki

z octem

Sznurek

w

łazience

Tak, frytki z octem, w Wielkiej Brytanii zawsze dostaniesz saszetkę octu lub poleją Ci nim Twoją porcję frytek. Poza tym najczęściej kupowanym smakiem czipsów są właśnie te o smaku octu. Nie miałam odwagi spróbować.

Sznurek w łazience służy do włączania światła. Wiadomo, że w Anglii jest duża wilgotność powietrza. W łazienkach ta wilgotność jest jeszcze większa. Dla bezpieczeństwa przed porażeniem prądem montowany jest sznurek jako alternatywa do włącznika światła.

Brak

gniazdek elektrycznych

Klamki w drzwiach

Klamki w drzwiach. Aby zamknąć na klucz drzwi klamkę najpierw musisz unieść do góry i dopiero będziesz mógł zamknąć drzwi na klucz. Aby otworzyć również najpierw musisz unieść klamkę, następnie otworzyć kluczem. Nie da aby otworzyć drzwi bez uniesienia klamki.

W łazience poza dodatkowym kranem i sznureczkiem, na pewno nie znajdziemy kontaktu. Powód jest taki sam jak poprzednio: przez wysoką wilgotność bezpieczniej jest ograniczyć gniazdka do pozostałych pomieszczeń. W końcu prąd + woda = niebezpieczeństwo murowane! :)

Okna

otwierane

na zewnątrz

Okna otwierają się na zewnątrz i do góry. Przy tego typu otworzonych oknach, podczas deszczu, nawet mocnego, nie napada nam do środka pomieszczenia. Problem zaczyna się z myciem okien od zewnątrz. Konieczna jest do tego ekipa specjalizująca się  w myciu okien.

Gniazdka z odcięciem prądu

Gniazdka z odcięciem prądu to następny krok w stronę brytyjskiego bezpieczeństwa. Jak nie używasz gniazdka, to je wyłączasz. Mądre rozwiązanie dla domu z małymi dziećmi.

Odsłonięte okna

Będąc w Anglii, na każdym spacerze masz możliwość podejrzenia życia Brytyjczyków. Gdy wieczorem zobaczy się mieszkanie z odsłoniętymi oknami, można być pewnym, że mieszka tam angielska rodzina. Nie przeszkadza im, że sąsiedzi widzą wszystko w ich w domach.

E-MAIL: info@warsztatyznativem.pl

TEL. +48 506 182 977


 

KONTAKT

SUBSCRIBE:​​

WIECZÓR Z ANGIELSKIM

ZAPISZ SIĘ 

POLUB NAS 

WARSZTATY

LEM

Language Exchanege Meting

  • Facebook LEM
  • Instagram

Zasubskrybuj Aktualizacje